Avukatlar

Şebnem Tuncel Büyükkaya

DANIŞMAN AVUKAT Arabulucu

Şebnem Tuncel Büyükkaya

1995 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun olan Av. Şebnem Tuncel BÜYÜKKAYA, şirketler hukuku ve ticaret hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Kariyerine bir hukuk bürosu bünyesinde başlayan Şebnem BÜYÜKKAYA, 17 senedir Türkiye’nin önde gelen grup şirketlerinin birinde avukatlık görevini ve 6 senedir de baş hukuk müşavirliği görevini ifa etmektedir.

Büyükkaya Hukuk Bürosu danışman avukatlarından olan Şebnem BÜYÜKKAYA, özellikle birleşme & devralmalar, tür değiştirmeler, şirket değerlemeleri, şirket kuruluşları, genel kurul ve yönetim kurulu süreçlerinin yönetimi, ticari sözleşmelerin hazırlanması ile bu konulara ilişkin davaların yürütülmesi alanlarında çalışmaktadır. Şebnem BÜYÜKKAYA, maden hukuku ve gayrimenkul hukuku alanlarında da tecrübe sahibi olup, bu hususlarda idare ile gerekli yazışmaların yürütülmesi ve müvekkillerin idari kurumlar nezdinde temsili, gerekli izin ve onayların alınması ile tapu ihtilafları ve inşaat sözleşmelerinden kaynaklı tüketici ihtilafları hususlarında çalışmaktadır.

Uzmanlık Alanları

Ticaret ve Şirketler Hukuku; Gayrimenkul ve Kira Hukuku; Mevzuata Uyum ve Denetim; Uyuşmazlıkların Çözümü ve Davaların Takibi

Eğitim ve Seminerler

  • Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans Eğitimi (1995)
  • Kemerburgaz Üniversitesi,  Arabuluculuk Eğitimi Sertifikası (2014)
  • Galatasaray Üniversitesi – Ticaret Hukuku Seminer Programı (2013)

Baroya Kayıt

İstanbul Barosu (1997)

Üyelikler

İstanbul Barosu

Yabancı Dil

İngilizce

sebnem@buyukkaya.av.tr